Aktuality


Letní kino v Načeradci

Městys Načeradec Vás zve na LETNí KINO. Promítat se bude tuto sobotu 19.8.2017 od 21:00 hodin film: ANDĚL PáNĚ 2. Vstupné dobrovolné. Deky a dobrou náladu s sebou!

14.08.17Martina Švecová


Pouťová zábava v Řísnici

SDH Slavětín pořádá v sobotu 5.8.2017 na parketě v Řísnici pouťovou taneční zábavu. Hudba „Malá muzika“ Pelhřimov. Začátek ve 20.00 hodin.                  Mše svatá v místní kapli začíná v 18 hodin.                                                        Všichni jste srdečně zváni.

04.08.17Martina Švecová


Načeradecké hudební léto 2017

   Hudební festival NAČERADECKé HUDEBNí LéTO 2017 začíná 21.7.2017

  Na velmi zdařilé a úspěšné předešlé dva ročníky hudebního festivalu renesanční a barokní hudby NAČERADECKé HUDEBNí LéTO, navazuje a na své návštěvníky a posluchače se těší ročník třetí. Jste srdečně zváni, využijte kterýkoliv z koncertů a jistě nebudete litovat. První, zahajovací koncert se uskuteční v pátek 21.7.2017 od 18.00 a nabídne mimořádnou příležitost a setkání se slavnými členy hudebního uskupení Prague Cello Quartet. Čtyři mladí, hudebně velmi zdatní, na prestižních, hudebních univerzitách vystudovaní mladí muži patří již mezi vítané a slavné umělce po celém světě. V současné době často koncertují v Japonsku, Číně, Německu atd. Nahrávají hudbu pro prestižní společnosti, hrají se slavnými filharmoniemi. Těšit se můžete nejen na jejich provedení klasické hudby, ale i na moderní zpracování hudby současné, populární.

 Na NAČERADECKé HUDEBNí LéTO 2017 zve a těší se:  „ Živé tradice Podblanicka “  

více na http://www.zivetradicepodblanicka-naceradec.cz/

13.07.17Martina Švecová


Ševcovský staročeský jarmark - 25.6.2017

                    šEVCOVSKý STAROČESKý JARMARK V NAČERADCI OŽIJE 25. 6. 2017

 Poslední neděle v měsíci červnu začíná již tradičně v Načeradci patřit ševcovské tradici v podobě jarmarečního veselí a staročeského, řemeslného trhu.

  Přijďte si opět po roce poslechnout tóny pohádkového flašinetu, projít se staročeským trhem, ochutnat speciality z grilu i z ševcovské, francouzské kavárničky. A kromě toho vás čekají zajímavé výstavy s překvapením, na děti spoustu her a dobrodružství, kluci a páni si užijí u pravého, husitského děla. Jarmark probíhá za výrazné podpory Městysu Načeradec, hejtmana Středočeského kraje a mnohých a mnohých dobrovolných dárců. Již v této chvíli všem co nejvíce děkujeme.

  Tak nezapomeňte, poslední neděli v červnu přijet do Načeradce.

  Těší se spolek „ Živé tradice Podblanicka – Načeradec“, www.zivetradicepodblanicka.cz 

20.06.17Martina Švecová


Pozvánka na setkání Klubu Rodáků a přátel Lukavce a Načeradce

Vážení rodáci,

V letošním roce slavíme 85let založení  Klubu rodáků, pro některé je to dlouhá doba, pro některé jen malý okamžik…..je to délka jednoho lidského života. Každý z nás také lidský život hodnotí jinak. Někdo využívá každé vteřinky, aby mohl sloužit druhým a času se stále nedostává, život je naplněný, někdo zase životem plyne pomalu a znuděně, hledá čím by se rozptýlil…přesto ale každý člověk hledá  něco, co  ho přesahuje, něco proč tady je a byl. Většinou si toto rovnáme v hlavě, když se ozývají nějaké tragické životní  události , nemoce , stáří…. Občas si pokládáme otázku smyslu života. Proč jsem tady?

I já jsem položila otázku, proč jsou tady RODáCI  LUKAVCE. Proč sdružení rodáků  vzniklo, je asi všem známé- stesk a touha po domově- v roce 1932 se naši zakladatelé začali v Praze scházet, povídat si o domově. Doprava domů byla  komplikovaná a drahá, a jen málokdo se mohl  dostat do rodného Lukavce. Během času, ale tento důvod pomalu zaniká, začíná se rozvíjet věda a technika, autodoprava, každý se lehce může dostat do Lukavce, každý si může cokoliv o svém rodišti přečíst a najít…..

Tak proč se tedy scházet i nadále? Objektivní důvody pominuly, ale co láska k rodnému kraji a hrdost…a touha po společenství…(vlastnosti, které se teď moc nenosí, a které mladší generace ani někdy ani nezná, protože nepoznali stesk po domovu, nezažili válku, neprožili odloučení, které bolí…).Myslím si,  že toto  jsou důvody, proč se stále scházíme a v jakém složení, proč se hrdě hlásíme k Lukavci, proč jsme se v roce 2012 rozrostli a přibrali jsme do party Načeradec. I když je to jiný kraj, jiný okres, v srdci všech je to rodný kraj, spojený dvěma krásnými vrcholy-Stražiště-Blaník. Krásný kraj, který chceme svými setkáními oslavovat. Ano je to už 5 let, co jsme ve spojení a poprvé po pěti letech, při slavení 85let se podíváme společně do Načeradce a budeme moci ho lépe poznat, jak se rozvíjí….V těchto krásných a teplých červnových dnech se podíváme pod horu Blaník, oslavíme společně pouť v Načeradci. Tak jako rodáci cestovali v Mělníce, pluli po Vltavě, tak teď se vydají po stopě blanických rytířů do bývalého města  ševců a hus …Věřím, že touha po poznání   právě toho našeho krásného kraje přivede do našich řad i mladší generaci rodáků, věřím, že si v této uspěchané době také i oni  najdou chvíli pro krásné společenství rodáků, budou se zajímat o historii a povídání starších. Těšíme se naše společenství . Za vedení rodáků Marta a Liduška

 

 

  

Klub RODáKŮ a přátel LUKAVCE a NAČERADCE

Kontakt:                     Marta  Jelínková, tel. 605 267 761,       e-mail: jemarta@seznam.cz

Lidmila Vyhnánková, tel. 721 573 479, e-mail: lida.vyhnankova@seznam.cz

            

Pozvánka na setkání v roce 2017

 

Vážení RODáCI a PŘáTELé

Zveme vás na  NEDĚLNí setkání dne 25.června 2017  

Tentokrát poprvé do NAČERADCE a to u příležitosti slavné pouti Petra a Pavla v Načeradci a konání ševcovského jarmarku v Načeradci.

 

Možné spojení linkovým autobusem:            Odjezd z Prahy (ROZTYLY) do Načeradce 9.10h

                                                                                   Odjezd do Prahy z Načeradce  15.55h

 

Program:

09.00                         Setkání na starobylé faře v Načeradci

09.15 - 11.00                        dechová hudba na farní zahradě (nebo prohlídka židovského hřbitova)

11.00 - 12.00                        slavnostní poutní mše svatá v kostele Sv. Petra a Pavla v Načeradci

12.00 - 13.00                        ševcovský jarmark s country hudbou (nebo prohlídka zvonice, věže  ..)

13.00 -  15.30           Oběd - restaurace U Legendy (na hřišti)+ přivítání v Načeradci

setkání se starostkou Načeradce a dalšími hosty,

vyprávění o Načeradci a okolí, společné povídání rodáků

 

 

 

Technické údaje:

Setkání je rozděleno na 2 části, první je neoficiální, je pro všechny, kdo se chtějí pobavit a zazpívat s dechovkou, zúčastnit se mše svaté, projít  jarmarkem, případně dle zájmu absolvovat prohlídku zvonice, věže kostela, židovského hřbitova.….Setkali bychom se na starobylé faře, která je otevřená u příležitosti ševcovského jarmarku. Zde si každý může dát kafíčko, případně další občerstvení dle vlastního uvážení. Zde bychom se mohli rozdělit, někdo bude chtít zůstat na farní zahradě s dechovkou, někdo bude chtít pouze na staročeský ševcovský jarmark, někdo půjde na mši, někdo bude chtít absolvovat také prohlídky načeradských historických míst.   Tentokrát je to výjezdní setkání-vynecháme tak tradiční soutěž o nejlepší kuchařku-o nejlepší moučník.

 

Pokud budete mít zájem o toto setkání, prosím o Vaši co nejrychlejší odpověď, abychom mohli zajistit soukromé místo v restauraci, oběd, starostku, hosty, prohlídky…Předem děkujeme.

 

09.06.17Martina Švecová

Strana 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48